logo - Strategii Rozwoju Bydgoszczy do roku 2030

Gospodarka Bydgoszczy - WPIS ARCHIWALNYSektor gospodarczy w sytuacji pandemii szybko przystosowuje się do nowych warunków i tam gdzie pozwala na to charakter zadań, dynamicznie przechodzi w kierunku pracy zdalnej i nowych form komunikacji. Z myślą o tych procesach, Bydgoszcz przyciąga firmy tradycyjnie skupione w największych aglomeracjach. Koncepcję „Pracuj z dowolnego miejsca” miasto chce dostosować do koncepcji „pracuj z Bydgoszczy”, mając do zaoferowania korporacjom zasoby wykwalifikowanych bydgoskich pracowników, niezagospodarowanych do tej pory przez wielu globalnych biznesmanów.

W tym roku, po raz kolejny, Bydgoszcz znalazła się wśród najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce według European Business Services Association. Obecność naszego miasta na tzw. krótkiej liście nominowanych w konkursie CEE Business Services Awards 2021 w kategorii Most “Dynamically Developing” City – Poland, podkreśla znaczenie Bydgoszczy dla rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce.

Obrane kierunki działań wpisują się w cel operacyjny przyjętej strategii rozwoju Bydgoszczy: „Konkurencyjna gospodarka”.