logo - Strategii Rozwoju Bydgoszczy do roku 2030

Rozwój gospodarczy Miasta - WPIS ARCHIWALNYNowoczesna gospodarka to jeden z obszarów, który z uwagi na swe duże znaczenie, został ujęty
w strategii rozwoju miasta. W Bydgoszczy podejmowanych jest wiele przedsięwzięć, które mają na celu wspieranie rozwoju tego sektora. W 2020 r. w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym rozpoczęło funkcjonowanie Centrum Technologiczne, które umożliwia rozwój przedsiębiorcom poszukującym specjalistycznej przestrzeni do tworzenia nowych produktów bądź testowania
ich funkcjonalności.Budynek spełnia kilka funkcji:

  • centrum demonstracyjne,
  • warsztat,
  • laboratorium.

Jest to pierwsze takie miejsce w regionie.
Więcej informacji.

Dostępność transportowa MiastaJednym z zagadnień ujętych w obowiązującej strategii rozwoju Bydgoszczy jest dobre skomunikowanie z innymi ośrodkami w kraju i za granicą poprzez system dróg (zwłaszcza ekspresowych S5 i S10). Poprawa dostępności transportowej Miasta przyczyni się także do lepszego pełnienia funkcji metropolitalnych jako stolicy województwa kujawsko-pomorskiego.

Wraz z końcem grudnia 2020 r. zakończył się kolejny etap prac w ciągu drogi ekspresowej S5, tj. oddano do użytku zachodnią część obwodnicy Miasta między węzłami Bydgoszcz Opławiec i Bydgoszcz Błonie.


Źródło mapy: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy

Dzięki temu obwodnica Bydgoszczy zyskała pełną funkcjonalność i przyczynia się do ograniczenia ruchu tranzytowego w centrum. Droga ekspresowa S5 zbliża Bydgoszcz do autostrady A1, a w stronę Wielkopolski do autostrady A2.